RTÜK Başkanından
Medya

RTÜK Başkanından "Son dakika" açıklaması

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı İlhan Yerlikaya, yayın yasağı veya kısıtlaması getirilen olaylara dair haberlerde "son dakika, sıcak haber" gibi yazıların yasaklandığı yönündeki iddialara ilişkin, "Son dakika yasak değil. 'Son dakika' diye olayı verirsiniz. Bir saat, iki saat, beş saat hatta iki gün 'son dakika' diye veriyorlar. Sürekli değişik görüntülerle de olunca da sanki yeni bir haber gibi görülüyor. Dolayısıyla biz buna karşıyız." dedi.

Müge Anlı'ya rekor ceza!
Medya

Müge Anlı'ya rekor ceza!

RTÜK, Müge Anlı'nın 'insan kaçakçılarıyla canlı bağlantısı'na rekor bir ceza kesti. ATV'ye kesilen ceza miktarının 1 milyon 320 bin lira olduğu öğrenildi.

Google ve Facebook'tan mülteci tepkisi
Medya

Google ve Facebook'tan mülteci tepkisi

Sosyal medya devi Facebook ve internet arama motoru Google, ABD Başkanı Trump'ın mülteci ve göçmenlerin ülkeye girişini sınırlandıran kararını eleştirdi.

'Her parlak şeyi altın mı zannediyorsun?'
Medya

'Her parlak şeyi altın mı zannediyorsun?'

Türkiye'yi ziyaret eden İngiltere Başbakanı Theresa May'le birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gelen BBC Muhabiri Laura Kuenssberg, saraydaki parlak kaplamaları altın zannetti ve fotoğraflayarak sosyal medyada bu yönde paylaştı. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü, danışmanı ve özel kalem müdürü, Kuenssberg'e cevaben "Her parlak şeyi altın mı zannediyorsun?" diye sordu.

AB yalan haberle mücadeleyi sertleştiriyor
Medya

AB yalan haberle mücadeleyi sertleştiriyor

AB, yalan haber ve dezenformasyonla mücadele edebilmek amacıyla kurulan “East Stratcom” adlı birimin güçlendirilmesi kararı aldı. Ancak birimin yalan haberlerle mücadele eden ekibi sadece 10 kişiden oluşuyor.

THY'ye BBC kumpası!
Medya

THY'ye BBC kumpası!

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te bir yerleşim yerine düşen kargo uçağının ardından THY uçağı düşmüş gibi uluslararası bir manipülasyon kampanyası başlatıldı. THY uçaklarını kullanarak servis eden yayın kuruluşlarının algı operasyonuna BBC öncülük yaptı. BBC, THY'nin açıklamasına rağmen haberi değiştirmedi, attığı spekülatif tweeti silmedi.

TRT World 190 ülkede izlenebilecek
Medya

TRT World 190 ülkede izlenebilecek

Uluslararası medya çözümleri sağlayıcısı Globecast, Türksat ve TRT arasında imzalanan anlaşmayla TRT World, erişimini dünya çapında genişletecek.

Suikastten 5 gün önce BBC'den ilginç yayın!
Medya

Suikastten 5 gün önce BBC'den ilginç yayın!

Kraliçe’nin kanalı BBC, 14 Aralık’ta bir belgesel hazırladı. Rusya’nın Türkiye’deki suikastlarını haber yaptı. Ancak Türkler’in misilleme yapmadığını ima etti. Tesadüf bu ya, sadece 5 gün sonra Rus Büyükelçi Karlov, suikasta kurban gitti.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz


paykasa

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.