ABD'yi şikayet edeceğiz!
Dış Politika

ABD'yi şikayet edeceğiz!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ABD'nin Türkiye'nin çelik sektörüne hiçbir gerekçe olmadan antidamping soruşturması açtığını belirterek, "ABD'yi Dünya Ticaret Örgütüne (DTÖ) şikayet edeceğiz." dedi.

Çavuşoğlu'ndan Juncker'e:
Dış Politika

Çavuşoğlu'ndan Juncker'e: "Paranı al başına çal"

12 Ocak’taki toplantıda Atina ve Rum kesimi, “Masada AB de ‘müzakereci’ sıfatıyla otursun” deyince Bakan Çavuşoğlu kükredi: “AB gözlemci olarak isterse gelir bir başka odada oturabilir. Ama bu masada olamaz!” Resti gören AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, “Para lazım olunca bizi hatırlarsınız” deyince Çavuşoğlu’ndan şamarı yedi: “Sözlerinize dikkat edin, bizi parayla tehdit etmeyin. Daha Suriyeliler için söz verdiğiniz 3 milyar Avroyu bile veremediniz”

Başika'dan çekilmek için Musul-Kerkük şartı
Dış Politika

Başika'dan çekilmek için Musul-Kerkük şartı

Başbakan Binali Yıldırım'ın Irak ziyareti, bu ülkeyle yeni bir dönemin kapılarını açtı. Hükümet kaynaklarından alınan bilgilere göre, Bağdat'la özellikle sağlık ve eğitim alanlarında daha fazla işbirliği için 'ortak komisyonlar' kurulacak, karşılıklı ziyaretler hızlandırılacak.

ABD'nin '20 kilometre' şartına Fırat Kalkanı'yla cevap verdi
Dış Politika

ABD'nin '20 kilometre' şartına Fırat Kalkanı'yla cevap verdi

Türkiye, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında bölgedeki terör unsurlarına karşı 24 Ağustos'tan beri ilerleyişini kararlılıkla sürdürüyor. Bu süreci hazmedemeyen ABD'nin Türkiye'ye '20 kilometreden daha fazla aşağı inmeyin' talebinde bulunduğu öğrenilirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ne derlerse desinler biz kendi göbeğimizi kestik' dedi.

El Bab neden önemli?
Dış Politika

El Bab neden önemli?

Fırat Kalkanı’nın Bab cephesi öylesine önemli ki, Türkiye burayı DEAŞ’tan temizlemezse bölge, ABD destekli Suriye PKK’sına devredilecek. Bu da, güneyinde kurulacak bir kukla devletle Türkiye’nin Ortadoğu halklarıyla bağlantısının kesilmesi demek.

Çok Okunanlar

Bölüm Manşetleri

Öne Çıkanlar

AK Parti'nin Bingöl çıkartması
Politika

AK Parti'nin Bingöl çıkartması

Başbakan Davutoğlu: "Kılıçdaroğlu, Türkiye'ye sığınan mazlumları Suriye'ye geri göndermek istiyor. Ama Demirtaş, 'Nereye gönderiyorsun Kobani'den gelen mazlumları?' demiyor; Bahçeli, 'Biz Türkmenleri göndermeyiz' demiyor"

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.