twitterfacebook

Sonbahar çiçekleri


...

SÜS LAHANASI - BRASSICA

Kışın kendini gösteren bir bitkidir ve ışıklı yerleri sever. Toprağı orta derecede nemli yerleri sever. Baharda bozulmaya başlayan kışlık bir bitkidir.

SÜS LAHANASI - BRASSICAKışın kendini gösteren bir bitkidir ve ışıklı yerleri sever. Toprağı orta derecede nemli yerleri sever. Baharda bozulmaya başlayan kışlık bir bitkidir.

YILDIZ PATI - DAHLIA Sonbaharda açan yıldız patları güneşli yerleri severler.Yeşil yaprakları ve büyük, gösterişli çiçekleriyle oldukça güzel bir bitkidir.Beyaz,kırmızı,sarı, mor gibi birçok renkte çiçek açar.Çiçeklenme süresini uzatmak için solan çiçekler hemen kesilmelidir.Kurak havalarda sulanmalıdır.

ZİNYA - ZINNIA ELEGANSPembe, kırmızı, sarı, mor gibi birçok renkte çiçekleri vardır.Boyu 50-70cm arasındadır.Güneşli ve ılıman iklimleri sever.Kireçli toprakta daha iyi gelişim gösterir.Düzenli,sık sulama ister.

PORTAKAL NERGİSİ - CALENDULA OFFICINALISGüneşi seven bu bitki dipten çok dallıdır. Yapışkan tüylere sahip portakal nergisinin oldukça keskin bir kokusu vardır.Boyu 20-40 cm arasındadır.Düzenli sulama ve organik besin takviyesi ile iyi bir sonuca ulaşabilirsiniz.

KUDUZOTU - ALYSSUM MARITIMUMÇok yıllık, yayılıcı, odunsu sapları bulunan ve nadir olarak 20 cm'ye kadar boylanabilen bir bitkidir. Bal kokulu küçük çiçekler, beyaz ve pembemsi renktedir, yoğun salkımlar hafinde yer alır. Çiçeklenme mevsimi yaz veya sonbahar ortalarıdır

SARAYPATI - ASTER AMELLUSGösterişli çiçekleri olan çok yıllık bir türdür. 50-60 cm boyludur ve sonbaharda çiçekleri kendini göstermeye başlar. Güneşli ve ışıklı yerleri severler.Normal bahçe toprağında iyi gelişirler.

RUDBEKYA - GÜNEŞ ŞAPKASITek yıllık veya 2 yıllık olabilen dış mekan bahçe bitkilleridir.Sonbaharda açan çiçekleri koyu sarı renkli ortası kahverenklidir.

ÇUHA ÇİÇEĞİ - PRIMULA VULGARISEylül-Ekim aylarında dikebilirsiniz.Kasım ayından Mayıs ayına kadar çiçekli kalırlar.Yarı gölge yerlerde iyi gelişim gösterirler.Aşırı sulamaktan kaçınılmalıdır.Birçok renkte açan,etkileyici bir çiçektir.

ABELYA - ABELIA GRANDFLORA Temmuz Ekim ayları çiçeklenen abelya, 2-3 m boya çıkan, dağınık tepe yapısına sahip bir bitkidir.Güneşli ve yarı gölge yerleri severler.Nemli ve besin maddesince zengin yerlerde iyi gelişim gösterir.Yaprakları ılıman yerlerde hep yeşil kalır.

BAHÇE MENEKŞESİ - VIAOLABahçeleri renklendiren harika bir çiçektir.Ekim-Mayıs arası açar.Değişik renkte çiçeklere sahiptir.Güneşli yerlerde daha güzel gelişim gösterirler.

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js