En güzel et yemekleri

Kurban Bayramı yaklaşırken en güzel et yemekleri tariflerini sizler için hazırladık.

Kavurma


Lokum gibi yenebilecek kavurma yapmak gayet basit. Bunun yolu da ihtiyacınız ölçüsünde et ve bu eti kendi suyu ile çok kısık ateşte kavurmaktan geçer. Bilirsiniz, etleri kavururken 1 kilodan fazla et kavrulurken su ilavesine ihtiyaç duymaz. Çünkü, saldıkları kendi suları kavurma için yeterli olacaktır. Bir kilodan az etleri kavururken etin kendi suyu kavurmaya yetmiyecektir, o yüzden tencereye kaynar su ilavesi gerekir. Tencereye su ilave ederken su miktarı et ile yüz yüze olmalıdır. Ocak alev ayarı en kısık şekilde ayarlanmalıdır. Etin kalitesine göre, ağırlığı fark etmez bütün etler 70 ila 90 dakika içerisinde kavrulurlar. Sultan, kurban bayramında olsun ya da diğer günlerde ihtiyacı halinde kavurmasını bu tarifle yapar. Hadi bakalım kolay gelsin.

Yapılışı

Bir kilo kavurmalık kuşbaşı et
Bir kaşık zeytinyağ
Karabiber, kekik
Kuz

Kavurmanın hazırlanışı

Tencerede yağı ısıtın, üzerine eti ilave edin karıştırın. Et suyunu salmaya başlayınca tencere kapağını kapayın tencereden buhar çıkmaya başladıktan sonra ara sıra tencereyi karıştırın, etin suyunu kontrol edin su azaldığında etin yüzeyini geçmeyecek şekilde kaynar su ilave edin ve 1.5 saat süre ile eti ağır ateşete pişirin. Tuzunu karar hale getirin, karabiber ve kekik ilavesiyle gönlünüzce servis edin.

Yorumlar

bu galeri için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Gözat

bunlar da ilgi çekebilir Galeri Listele
Felix yanlız atlamadı
YAŞAM

Felix yanlız atlamadı

Avusturyalı Felix Baumgartner’in yaklaşık 39 kilometre yükseklikten dünyaya atlayışı sosyal medyada espirilere neden oldu.

Noktalama İşaretleri
EĞİTİM

Noktalama İşaretleri

Noktalama işaretleri nedir, nerelerde kullanılır. İşte konuyla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgiler burada...

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.