twitterfacebook

Türkiye’nin ‘Mağara Adamı’ Şevket Çoruh

türkiye’nin ‘mağara adamı’ şevket çoruh
Guiness Rekorlar Kitabı’na ‘Broadway’de en uzun gösteri yapan tek kişilik oyun’ olarak giren bu komedi fenomeni 10 milyondan fazla insana ulaştı.

Şevket Çoruh, Caveman - 'Mağara Adamı' oynuyla Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Sahnesi'nde bu akşam saat 20:30'da yeniden sahlene alacak.

Rob Becker’in dünyayı kahkahalara boğan tek kişilik komedisi ‘kadınlarla erkekleri bu kadar farklı kılan nedir?’ sorusuna cevap arıyor. İnsanlık tarihi kadar eski cinsiyetler çatışmasını eğlenceli bir dille sahneye taşıyan ‘Mağara Adamı’ (Caveman), evli bir erkeğin anlatısı. Kendini kapı dışarı edilmiş bulan Kamil’in, evinin kapısını açma - aslında kadın erkek ilişkilerinin kilidini açma - çabası. Şevket Çoruh, her iki cinsiyetin konuşma biçimlerinden alışveriş alışkanlıklarına dek farklılıklarını, 200 bin yıl öncesindeki kaynağına uzanarak gözler önüne seriyor. Sıkı esprileri ve olağanüstü sahne performansı ile seyircisinin kalbini kazanan Çoruh, Mağara Adamı’nın başarısını her seferinde yeniden ispatlıyor.

yayın : 30 Mart 11:12

guinnes rekorlar kitabı broadway şevket çoruh

Yorumlarınız
Adınız


ÇOK OKUNANLAR
ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js