Suriye'de PYD dehşeti
Olaylar

Suriye'de PYD dehşeti

Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD, DAEŞ’in yaptıklarını aratmayan bir vahşete imza attı. PYD’li teröristler Tel Rıfat ilçesindeki çatışmalarda öldürdükleri Özgür Suriye Ordusu yanlısı 50 Arap köylünün cesedini Afrin’e götürüp TIR kasasında teşhir etti.

Yazıklar olsun
Yazarlar

Yazıklar olsun

"Birkaç gün önce Muhsin Yazıcıoğlu'nun şehadet yıldönümü vesilesiyle vatan ve millet duyarı kasan sevgili arkadaşım. Sana diyorum. Saklama yüzünü. O YPG bayrağının altında Türkiye'den 'katil' olarak bahsedebilen o herifi savunmak için sırala cümlelerini. Fakat biliyorsun, o cümleler arasında en sevdiğim 'ama o cemaati temsil etmiyor ki' cümlesi olacak yine de."

'PYD gelirse yine vururuz'
Olaylar

'PYD gelirse yine vururuz'

PYD'nin Azez-Cerablus hattına Menbic'i ele geçirerek yöneleceği iddialarıyla ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri sahada hareketlilik olduğunu doğruladı. Askeri kaynaklar hatta yönelme halinde Türkiye içinden gereken yanıtın verileceğini belirtti.

'ABD hiçbir özerk bölgeyi tanımayacak'
Ülkeler

'ABD hiçbir özerk bölgeyi tanımayacak'

ABD Dışişleri Bakanlığı, PYD'nin Suriye'nin kuzeyinde federasyon ilan etmeye hazırlandığına ilişkin, özerk ya da yarı özerk hiçbir bölgeyi ABD'nin tanımayacağını bildirdi.

ABD'den PYD'ye: PKK'yı destekleme
Ülkeler

ABD'den PYD'ye: PKK'yı destekleme

ABD'den PYD'ye, PKK'yı desteklememesi yönünde bir uyarı geldi. BM İnsan Hakları Konseyi oturumunda konuşan Dışişleri Bakan Yardımcısı Anthony Blinken, "PYD'den bu konuda sorumlu davranmasını ve IŞİD ile mücadeleye odaklanmasını bekliyoruz" dedi.

10  PYD militanı öldürüldü'
Ülkeler

10 PYD militanı öldürüldü'

Suriye'de, muhalif Sultan Murat Tugayı'na bağlı birliklerin, Halep'te çıkan çatışmada terör örgütü PYD'nin 10 militanını öldürdüğü bildirildi.

İlnur Çevik: Türkiye'nin eli armut toplamıyor!
Politika

İlnur Çevik: Türkiye'nin eli armut toplamıyor!

24 TV'de Ersoy Dede'ye konuşan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik, PYD'nin Fırat'ın batısına geçme girişimleriyle ilgili 'Türkiye'nin eli armut toplamıyor, orada başka şeyler de olur' ifadelerini kullandı.

Büyükelçilere verilen dosyada neler var?
Yazarlar

Büyükelçilere verilen dosyada neler var?

Büyükelçilere sunulan dosyada yer alan ilişki ağını sadece biz bilmiyoruz. Dosyayı sunduğumuz büyükelçilerde bu ilişkiye dair daha çok bilgi olduğundan adım gibi eminim. Ama uluslararası ilişkiler böyle yürüyor.

ABD'nin terörü gizleme telaşı
Olaylar

ABD'nin terörü gizleme telaşı

ABD, Ankara saldırısının ardından PYD'nin PKK ile bağlantısını saklama telaşına düştü. PYD'lilerle görüşen ABD'li yetkililer, örgütün isim değiştirmesini ve PKK'dan bağımsız olduğunu ilan etmesini istedi.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.