2012 LYS sorularıda mı çalındı?
Sınavlar

2012 LYS sorularıda mı çalındı?

2012'deki LYS'ye Paralel Yapı'nın verdiği soruları ezberleyerek giren tıp öğrencisi, savcılığa başvurarak her şeyi itiraf etti. Soru-cevapları 3 gün önce aldıklarını ve 6 kez yemin ettirildiklerini söyleyen öğrenci, soruları veren kişinin kendisine,

O hendeklerde emperyalizmin bayrağı saklanıyor...
Yazarlar

O hendeklerde emperyalizmin bayrağı saklanıyor...

"Amerikan derin devletiyle iki ana noktada çatışıyoruz. Yıllar içinde kurup, içimize yerleştirdikleri FETÖ ve PKK ile kararlı mücadeleden rahatsızlar. Birini, güçlenen bir devletin içerden kolay kontrolü için kurmuşlardı, devre dışı kaldı, diğerini ise, bölge politikaları açısından sürekli santaj malzemesi olarak kullanıyorlar."

FETÖ/PDY operasyonunda 34 gözaltı
Olaylar

FETÖ/PDY operasyonunda 34 gözaltı

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan avukat, akademisyen ve iş adamlarının da aralarında bulunduğu 34 kişi gözaltına alındı.

Olaylar

"Kaçacak" diyen "Paralel" firarda

Ankara merkezli 10 ilde, FETÖ’nün ‘tepe yönetimi’ne operasyon yapıldı. Haklarında gözaltı kararı olan 78 kişiden 68'inin yurtdışına kaçtığı öğrenildi.

Kamu'da
İş Dünyası

Kamu'da "Paralel memur" temizliği

Devletin kılcal damarlarına sızan Paralel Yapı, kamu kurumlarından tasfiye edilecek. KPSS soruşturması kapsamında 3 bin 227 şüpheli arasında ismi geçen kamu personeli için düğmeye basıldı.

Amerika’ya seçim nasıl gösterildi
Yazarlar

Amerika’ya seçim nasıl gösterildi

"Daha önce biz “oltaya takılan bir balık”tık, şimdi “Hayır diyebilen bir Türkiye” var. Ucuz asker deposuyduk, Batının sıçrama tahtası idik. Ama şimdi bunu reddeden bir Türkiye var.. Asıl sorun da bu."

Yargıda büyük değişim
Hukuk

Yargıda büyük değişim

Adalet Bakanlığı, istinaf mahkemeleriyle ilgili önemli bir taslak hazırladı. Düzenlemeye göre, bu mahkemelerde görev yapacak hakim-savcılar, Yargıtay ve Danıştay üyeleri arasından HSYK tarafından belirlenecek.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.