Dershane devri sona erdi
Eğitim Kurumları

Dershane devri sona erdi

Anarşist bir edayla süreci sabote eden/etmeye çalışan paralel yapının dershaneleri dışında, yasal durumu aşan ya da aşmaya yeltenen başka bir kurum bulunmamaktadır.

Görmez:
İslam

Görmez: "IŞİD sadece bir komplo değil"

İl Müftüleri İstişare Toplantısı'nda konuşan Diyanet İşleri Başkanı Görmez,"Velev ki komplodur. Peki bu komplonun tutmasında bizim bünyemizin hiç mi zaafları yoktur?"

Suruç'ta savcı sancısı
Olaylar

Suruç'ta savcı sancısı

Suruç'taki bombalı saldırıyla ilgili soruşturmada Şanlıurfa Başsavcılığı yetkisizlik kararı ile kendisine gelmesini beklemeden dosyaya el koydu

Hac ve Umre sınavında kopya mı çekildi?
Sınavlar

Hac ve Umre sınavında kopya mı çekildi?

Başta KPSS olmak üzere pek çok sınava hile karıştırdığı iddia edilen 'Paralel Yapı'nın her yıl Hac ve Umre’ye gönderilecek sağlık personelini sınavla belirleyen Diyanet’in sorularınıda ele geçirdiği ileri sürüldü.

200 klasöre ve bilgisayarlara el konuldu
Olaylar

200 klasöre ve bilgisayarlara el konuldu

İzmir'de ''Paralel Devlet Yapılanması''na finansal destek sağladıkları iddia edilen vakıf, özel üniversite ve hastanede yapılan aramalarda 200 klasör evrakla bilgisayarlara el konuldu.

İzmir'de
Politika

İzmir'de "Paralel yapı" operasyonu

İzmir'de "Paralel Devlet Yapılanması"na finansal destek sağladıkları iddiasıyla Türk Tabipler Vakfı (TÜTAV) ile vakfın kurucusu olduğu Şifa Üniversitesi ile Şifa Hastanesinde mahkeme kararıyla arama başlatıldı.

Çevik Bir'den Genelkurmay'a paralel yapı sorusu
Politika

Çevik Bir'den Genelkurmay'a paralel yapı sorusu

28 Şubat davasının sanığı Çevik Bir Paralel Yapı’nın iç tehdit olarak Milli Siyaset Belgesi’ne girmesinin ardından Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde 1997 yılında oluşturulan Batı Çalışma Grubu’na benzer bir birim oluşturulup oluşturulmadığını sordu.

Niçin oldu bu?
Yazarlar

Niçin oldu bu?

"Bana kızın yine e mi? Ben yine hain, kripto, paralel olayım. Yine ihanet çemberinin ortasında yer alayım. Ama ne olur azıcık silkelenip kendinize gelin be abiler artık."

Politika

"Sokulduğumuz delikten bir daha sokulmayacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Birileri eğer milletime yalan söylüyorsa, ben de bunu doğrusunu biliyorsam bu doğruyu düzeltirim.Çünkü biz bir sokulduğumuz delikten bir daha sokulmayacağız.Milletimizin doğru karar vermesine yardımcı olmamız gerek."

Mit tırlarında ne vardı?
Politika

Mit tırlarında ne vardı?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Habertürk'te katıldığı canlı yayında MİT TIR'larından Bank Asya'nın TMSF'ye devredilmesine kadar gündeme ilişkin bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

NYT, NATO AK Parti, Paralel Yapı vs..
Yazarlar

NYT, NATO AK Parti, Paralel Yapı vs..

"Yoksa NATO’nun içinde birileri, hani tehdit algısı kırmızıdan yeşile döndürülmüştü ya, hani Komünizmin yerine Şeriat konulmak isteniyordu ya, Paralel yapı da, AK Parti’yi dinci terörle ilişkilendirmek istiyordu ya..."

'Devletin hafızası Cemaat'te'
Olaylar

'Devletin hafızası Cemaat'te'

Eski emniyet müdürü Hanefi Avcı, Fethullah Gülen Cemaati'nin yıllardır devletin kritik kurumlarını dinlediğini, devletin arşivine sahip olduğunu söyledi. Avcı'ya göre Cemaat'in hâlâ operasyon yapma kabiliyeti var.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.