'Devletin hafızası Cemaat'te'
Olaylar

'Devletin hafızası Cemaat'te'

Eski emniyet müdürü Hanefi Avcı, Fethullah Gülen Cemaati'nin yıllardır devletin kritik kurumlarını dinlediğini, devletin arşivine sahip olduğunu söyledi. Avcı'ya göre Cemaat'in hâlâ operasyon yapma kabiliyeti var.

Savcılık:
Hukuk

Savcılık: "Yayınları durdurun"

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, uydu işletmecisi Türksat AŞ'den "paralel yapı" propagandasını yapan televizyonların yayınını durdurmasını istedi.

Hukuk tartışması
Yazarlar

Hukuk tartışması

"Gelinen noktada Hukuk kendi kendisini düzeltme arayışındadır. Bu arayışın bile gerçekten hukuk içinde olup olmadığı tartışılabilir."

Altın çocuk tutuklandı
Olaylar

Altın çocuk tutuklandı

Ankara merkezli 14 ilde düzenlenen telekulak operasyonunda 10 polis tutuklandı. Tutuklananlar arasında çizdiği şemayla Ergenekon operasyonunu başlatan, paralel örgütün 'altın çocuk'larından Recep Güven de var.

Paralel dershanelere özel okul engeli
Eğitim Güncel

Paralel dershanelere özel okul engeli

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: Paralel Yapı bağlantısı saptanan dershanelerin özel okul dönüşümüne izin verilmeyecek. Başvuran dershaneler, mali yapı, sigortasız öğretmen gibi kriterlerle çok detaylı inceleniyor

Politika

"1 Mayıs'ta Taksim ısrarı art niyetli"

Cumhurbaşkanı Erdoğan "'Biz illa oraya işte 10 binlerce kişiyle gidip miting yapacağız' derseniz, işte bunun adı anma olmaz, bunun adı kaos çıkarma olur. Burada da asla bir iyi niyet görmeyiz, görmüyoruz da."

MGK:
Politika

MGK: "Paralel yapı ile mücadele sürecek"

MGK bildirisinden: Milli güvenliği tehdit eden paralel devlet yapılanması ve illegal oluşumlara karşı yürütülen mücadele hakkında tafsilatlı bilgi arz edilmiş, mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesine vurgu yapılmıştır"

Yargı darbesinin perde arkası
Yazarlar

Yargı darbesinin perde arkası

"Seçimlere giderken özellikle doğu ve Güneydoğu'da örgütlü olan paralel yargıya mensup hakimlerin sandık başkanı olması, diğer partilerin üzerinden sandık müşahidi yazılmak için büyük gayret göstermesi beni kuşkulandırıyor."

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com
Hakkımızda Künye-Biz İletişim
on5yirmi5.com'u takip edin

on5yirmi5 mobil site görünümü