200 klasöre ve bilgisayarlara el konuldu
Olaylar

200 klasöre ve bilgisayarlara el konuldu

İzmir'de ''Paralel Devlet Yapılanması''na finansal destek sağladıkları iddia edilen vakıf, özel üniversite ve hastanede yapılan aramalarda 200 klasör evrakla bilgisayarlara el konuldu.

İzmir'de
Politika

İzmir'de "Paralel yapı" operasyonu

İzmir'de "Paralel Devlet Yapılanması"na finansal destek sağladıkları iddiasıyla Türk Tabipler Vakfı (TÜTAV) ile vakfın kurucusu olduğu Şifa Üniversitesi ile Şifa Hastanesinde mahkeme kararıyla arama başlatıldı.

Çevik Bir'den Genelkurmay'a paralel yapı sorusu
Politika

Çevik Bir'den Genelkurmay'a paralel yapı sorusu

28 Şubat davasının sanığı Çevik Bir Paralel Yapı’nın iç tehdit olarak Milli Siyaset Belgesi’ne girmesinin ardından Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde 1997 yılında oluşturulan Batı Çalışma Grubu’na benzer bir birim oluşturulup oluşturulmadığını sordu.

Niçin oldu bu?
Yazarlar

Niçin oldu bu?

"Bana kızın yine e mi? Ben yine hain, kripto, paralel olayım. Yine ihanet çemberinin ortasında yer alayım. Ama ne olur azıcık silkelenip kendinize gelin be abiler artık."

Politika

"Sokulduğumuz delikten bir daha sokulmayacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Birileri eğer milletime yalan söylüyorsa, ben de bunu doğrusunu biliyorsam bu doğruyu düzeltirim.Çünkü biz bir sokulduğumuz delikten bir daha sokulmayacağız.Milletimizin doğru karar vermesine yardımcı olmamız gerek."

Mit tırlarında ne vardı?
Politika

Mit tırlarında ne vardı?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Habertürk'te katıldığı canlı yayında MİT TIR'larından Bank Asya'nın TMSF'ye devredilmesine kadar gündeme ilişkin bir çok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

NYT, NATO AK Parti, Paralel Yapı vs..
Yazarlar

NYT, NATO AK Parti, Paralel Yapı vs..

"Yoksa NATO’nun içinde birileri, hani tehdit algısı kırmızıdan yeşile döndürülmüştü ya, hani Komünizmin yerine Şeriat konulmak isteniyordu ya, Paralel yapı da, AK Parti’yi dinci terörle ilişkilendirmek istiyordu ya..."

'Devletin hafızası Cemaat'te'
Olaylar

'Devletin hafızası Cemaat'te'

Eski emniyet müdürü Hanefi Avcı, Fethullah Gülen Cemaati'nin yıllardır devletin kritik kurumlarını dinlediğini, devletin arşivine sahip olduğunu söyledi. Avcı'ya göre Cemaat'in hâlâ operasyon yapma kabiliyeti var.

Savcılık:
Hukuk

Savcılık: "Yayınları durdurun"

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, uydu işletmecisi Türksat AŞ'den "paralel yapı" propagandasını yapan televizyonların yayınını durdurmasını istedi.

Hukuk tartışması
Yazarlar

Hukuk tartışması

"Gelinen noktada Hukuk kendi kendisini düzeltme arayışındadır. Bu arayışın bile gerçekten hukuk içinde olup olmadığı tartışılabilir."

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com
Hakkımızda Künye-Biz İletişim
on5yirmi5.com'u takip edin

on5yirmi5 mobil site görünümü