Mescid-i Aksa'da
Olaylar

Mescid-i Aksa'da "yılbaşı" gerginliği

Yahudiler için yılbaşı kabul edilen "Roş Haşanah" tatili nedeniyle Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girişine izin vermeyen İsrail askerleri, Filistinlilere müdahale etti.

İsrail'den Nisan ayında 135 gözaltı
Ülkeler

İsrail'den Nisan ayında 135 gözaltı

İsrail güvenlik güçlerinin Nisan ayında, Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallere tepki gösteren, aralarında çocukların da bulunduğu 135 kişiyi gözaltına alındığı bildirildi.

İsrail yine Mescid-i Aksa'yı bastı
DÜNYA

İsrail yine Mescid-i Aksa'yı bastı

İsrail Devleti Kudüs'teki zulümlerine bir yenisini daha ekledi. Kudüs'te Mescid-i Aksa yakınlarındaki Ras-al Amud semtinde Cuma namazı sonrası çatışma çıktı.

Mescid-i Aksa'da gerginlik çıktı
Kişiler

Mescid-i Aksa'da gerginlik çıktı

Mescid-i Aksa'da, bir İsrail askerinin, mescidin avlusunda bulunan Filistinli kız öğrencilere müdahale etmesinin ardından gerginlik çıktığı bildirildi.

Gazze'de Mescid-i Aksa hasreti
Olaylar

Gazze'de Mescid-i Aksa hasreti

İsrail tarafından İkinci Filistin intifadasından sonra Kudüs'e girişi yasaklanan Gazze halkı, 14 yıldır Mescid-i Aksa'da namaz kılmaya hasret.

Kudüs'e gitmeden görün!
KÜLTÜR SANAT

Kudüs'e gitmeden görün!

Tarihi ve önemli yapılar, Mescid-i Aksa’nın detaylı krokisi, Kudüs'ün her yerinden çekilmiş 100’ü aşkın fotoğraf ile kalbiniz Kudüs’te kalacak...

Hep Birlikte:
Hukuk

Hep Birlikte: "Kahrolsun İsrail!"

Kayseri’de oynanan basketbol maçında İsrail takımını protesto ederek ‘Kahrolsun İsrail’ şeklinde slogan attıkları için haklarında dava açılan 30 gencin ilk duruşması 27 Ocak tarihinde Kayseri’de görülüyor.

Mescid-i Aksa'dan O'na...
Dinler

Mescid-i Aksa'dan O'na...

Miraç... Hz. Muhammed'in (sav) kutlu yolculuğu... Bir gece yürüyüşü... Semalara... ve sonra O'na... Yola ve yolda olanlara mübarek olsun...

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com
Hakkımızda Künye-Biz İletişim
on5yirmi5.com'u takip edin

on5yirmi5 mobil site görünümü