Bitki çayına 'bilimsel' tarif
Şifalı Bitkiler

Bitki çayına 'bilimsel' tarif

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekan Yardımcısı Fafal, adaçayı ve ıhlamur gibi bitkilerin kaynatıldığında etkili bileşiklerini kaybettiğini, uzun süreli kullanımda ise "hormonal dengesizlik" gibi yan etkilere neden olabileceğini söyledi.

Ege Üniversitesi'nde FETÖ'den 15 gözaltı
Hukuk

Ege Üniversitesi'nde FETÖ'den 15 gözaltı

Ege Üniversitesindeki FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik soruşturma çerçevesinde üç ilde, düzenlenen operasyonda aralarında öğretim üyelerinin de olduğu 15 kişi gözaltına alındı.

Hayırseverlere 'askıda oda' çağrısı
Toplum

Hayırseverlere 'askıda oda' çağrısı

Ege Üniversitesindeki konukevinde kalan dar gelirli kanser hastaları ve ailelerinin faydalanabilmesi için başlatılan "askıda oda" uygulaması kapsamında hayırseverler, ihtiyaç sahibi hastalar ile yakınlarının konaklama bedelini ödüyor.

Hemofili-A hastalarına iyi haber
Araştırma

Hemofili-A hastalarına iyi haber

İngiltere'de yürütülen hemofili A hastalarına yönelik gen tedavisinin Türkiye'deki klinik çalışmalarını Ege Üniversitesi bünyesindeki merkez üstlenecek.

Cep Telefonu

"Akıllı telefon bağımlılığı artıyor"

Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Coşkunol:''Son dönemlerde akıllı telefon bağımlılığı artıyor. Çocukları görüyorsunuz her birinin elinde bir akıllı telefon, sadece çocuklar değil erişkinler de dahil birbiriyle konuşmaz hala geldiler''

Ege Üniversitesinde kavga:1 ölü
Olaylar

Ege Üniversitesinde kavga:1 ölü

Ege Üniversitesi'nde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada bir öğrenci hayatını kaybederken bir öğrenci de ağır yaralandı. Kavga Meclis gündemine de geldi

Başörtü avcısı profesöre cezaevi yolu
Hukuk

Başörtü avcısı profesöre cezaevi yolu

Ege Üniversitesi'nde başörtülü öğrencilerin derse girmesine engel olmaya çalıştığı için hakkında açılan davadan iki yıl hapse mahkum olan profesörün cezası kesinleşti.

Tavsiyemi hocamdan aldım
Eğitim Güncel

Tavsiyemi hocamdan aldım

Başörtülü öğrenci Fatma Nur Gidal, üniversite kapısında nöbet tutup kendisini okula sokmayan ve fotoğraflı fişleme yapan Prof. Rennan Pekünlü'ye mahkemenin verdiği cezayı yorumladı.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.