twitterfacebook

Nihat Doğan Kimdir?

nihat doğan kimdir?
İşte Nihat Doğan'ın hayatı...

Şu sıralar Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasıyla gündemde olan Nihat Doğan,5 mayıs 1973 tarihinde doğmuştur. Ünlü Batıkan aşiretinden olduğunu söylemiştir.  Müzik  dünyasına 19 yaşında ‘Kırdın Kalbimi’ adlı albümüyle adım atmıştır.

Kendisinden 12 yaş büyük olan Seda Sayan’la evliliğinde kendisinden oldukça söz ettirmiştir. Nihat Doğan, söylediği her sözle olay olmayı başarmış, halk arasında Nihat Doğan felsefesini yaratmıştır.

Kimi zaman felsefi boyutu da tartışılan sözlerini bir kitapta toplamayı amaçladığını da açıklamıştı bir süre önce Doğan.

Bu kitabı çıkarma nedenini de Doğan bu kitabı çıkarma nedenini şu sözlerle açıklıyor: "Sanal alemde benim olmayan sözler benimmiş gibi gösteriliyor. Üstelik sulandırılıp, değiştirilip yayınlanıyor. Madem bu kadar ilgi var, insanlar doğru olanları görsünler ve beni de yanlış tanımasınlar istedim" diyerek anlatmıştı.
İşte müzik dünyasının en renkli simalarından olan Doğan'ın 'öszü sözleri'.

Önce Nihat Doğan bu "özlü sözlerin" doğuşunu nasıl anlatmıştı hatırlayalım: "Kahvaltıda otururken özlü söz çıkarmıyorum. O an, o duruma uygun bir söz çıkıveriyor ağzımdan. Yaradan ışık gibi gönderiyor. Daha çok ekrandayken oluyor. Bir programa katıldığımda 50 arkadaşım arayıp 'Nihat yine ne söyledin!' diyor. Burada Yunus Emre'nin lafını hatırlayabiliriz. 'Bir ben var bende benden içeri', ben de şaşırıyorum onu görünce..."

Ben bu tür savaşlara antremanlıyım. 10 senedir bu cephede savaşıyorum ben. Nihat Doğan sakal gibidir. Kestikçe daha gür çıkar"

Nihat Doğan katıldığı bir televizyon programında İbrahim Tatlıses'in kendisine yönelik söylediği "Ne oldu İbrahim Abi'ydik, şimdi İbrahim mi olduk" sözlerine şöyle cevap vermişti: "Sen bunu kimden duydun? Bunu sana kim söyledi. Beni arayıp sorabilirdi. Kimse bana canlı yayında 70 milyonun önünde gerizekalı, ruhsuz diyemez. Senin ruhun benim ruhumun önüne gelecekse, diz çöker tövbe ister."

Doğan aynı programda büyük bir aşiretin çocuğu olduğunu söyleyerek öfke içinde şu sözleri de sarf etmişti. ""Size yemin ederim, karşımda bunları sinek gibi ezmezsem namerdim."

Biz bir aynayız. Kim bize nasıl bakarsa, bizde kendisini öyle görür.

Biz veliler içerisinde deli, deliler içerisinde veliyiz.

Nihat Doğan, Kurban Bayramı öncesi angus ithal edilmesi üzerine de ilginç bir yorum yapmıştı. Doğan'ın ""Benim memleketimin koyunları bile bir farklı bakıyor" deyip bir koyunu öpmesi uzun süre medyanın gündeminden düşmemişti.

Nihat Doğan bu sözleri söylediği Başakşehir Zİraat Odasının toplahtısında daha sonra bir yerli bir ithal koyunla birlikte gazetecilere poz verip yine ilginç cümleler kurmuştu:" "Deli dana dediler, danalarımızı yok ettiler. Tarımımızı kaybediyoruz. İktidarlardan bu işe el atmalarını rica ediyorum."

Aynı toplantıda Doğan'ın unutulmayan özleri bununla da bitmedi. Ünlü türkücü "Benim koyunum işte bu" diyerek bir koyunu öptü.

Tam fotoğraf çekimi sırasında bir ithal koyunun düştüğünü görünce de toplantıya nokta koyan son bombasını patlattı: " İthal koyun ayakta bile duramıyor.

Nihat Doğan'ın izlenme rekorları kıran Avatar filmiyle ilgili bir anısı da var.

Ünlü şarkıcının "Film New York'ta geçiyor" dediği iddia edilmiş ancak bunun bir internet şakası olduğu ortaya çıkmıştı.

Doğan, katıldığı bir TV programında filmi tam 9 kez izlediğini söylemişti.

Doğan üç boyutlu filmi neden gözlüksüz izlediğine ilişkin bir soruyu da Aslında ben o filmi tam 9 kez izledim. Tabii böyle olunca insan bildiği sahnelerde gözlüğünü de çıkarıyor. Bir de o esnada kız arkadaşıma su da vermiş olabilirim. Yani 1-2 dakikalık bir durum. Sanırım beni gören kişi de o ana denk gelmiş" diyerek yanıtlamıştı.

Nihat Doğan şu sıralar Survivor- Ünlüler Gönüllüler yarışmasında mücadele ediyor. Daha yarışmaya katılacağı belli olduğunda bu montajlı fotoğrafıyla magazin basınının baş köşesine kurulan Doğan yarışmanın en renkli katılımcısı unvanını da kimseye kaptırmıyor.

 

yayın : 9 Nisan 21:59

nihat doğan nihat doğan kimdir

Yorumlarınız
Adınız

Çok güzel sarkilari var kendisine çok teşekkür ediyoruz

Cuma, 16 Ağustos

bugün kanaltürkte candaş tolganın proğramında seni dinledim.fevkalede idi.cesur samimi ve doğal seni her halinle seviyoruz nihat iyi ki varsın.

Pazar, 31 Mart

bende senin hayranınım benim adım nihat soyadım doğan sevgilerimle

Cuma, 18 Ocak

seni seviyoruz tüm muşluların adına

Salı, 25 Eylül

hastasıyız dede

Pazartesi, 3 Eylül

Şarkılarını çok beyeniyorum yorumlarınıda sen çok başarılı bir sanatçısın sevgilerimle

Cumartesi, 18 Ağustos

Hem konuşması Güzel Hemde Kalbi Temiz Hep Seninleyiz Nihat Abi

Perşembe, 26 Temmuz

niat doğan seni seviyoz
üü

Perşembe, 28 Haziran

seni çekmiyen anten taksın abe :D

Salı, 29 Mayıs

senin büyük hayranınım nihat abi

Cumartesi, 5 Mayıs

yanindayis

Perşembe, 26 Nisan

seni seviyorum NİHAT ABİ

Salı, 24 Nisan

güçlü adam NNNİİİHHHAAATTT abi

Salı, 24 Nisan

SEVGİLİ NİHAT SEN KÜLTÜRLÜ VE DOBRA BİRİ OLDUĞUN İÇİN SENİN GİBİ OLMAYA ÇALIŞIPTA OLAMAYANLAR ÇEKEMİYORLAR SENİ ALLAH HERZAMAN YOLUNU AÇIK ETSİN.

Pazartesi, 23 Nisan

Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...

Pazar, 22 Nisan

nihat abi senin konserine geldim ve çok yakışıklısın birazda esprilisin seni çok seviyoruz

Cuma, 20 Nisan

Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...

Pazartesi, 2 Nisan

nihat doğan olmak o kadar kolay değil survivorun galibi olmalıydı ama pısırık derya aldı her zaman senin arkandayız NİHAT DOĞAN

Pazar, 25 Mart

harikasın

Çarşamba, 21 Mart

slm abi seni bahar şenliklerine beklerız saygılar badika ser hıvde şenlikleri

Salı, 20 Mart

HARİKA BİR ADAM...NİİİİİİİİİİİİİİİHAAAAAAAAAAAAATTTTTTTTTT DOOOOOOOOOĞAAAAAAAANNNNNNN

Pazar, 18 Mart

adam gibi adam nihat dogan

Çarşamba, 7 Mart

seni herzaman seviyoruz imparator nihat abı

Pazartesi, 27 Şubat

hastasıyız dede

Salı, 21 Şubat

Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...

Cuma, 10 Şubat

HELAL SANA BE NAHAT YÜRÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ

Salı, 10 Ocak

KÜRT OLDUĞU HERYERDEN BELLİ OLUYOR ÇESARETLİ ÖZÜ SÖZÜ BİR HELAL SANA BE KOÇOM ŞIRNAĞA DA BEKLERİZ KORKMADAN GELLLLLLLLLLLL

Salı, 10 Ocak

Meyve veren agaci taslarlar..

Salı, 10 Ocak

çokkkkkkkkkkkkk güzelllllllllllllllllllll.

Cuma, 6 Ocak

Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...

Çarşamba, 4 Ocak


ÇOK OKUNANLAR
 • Boşnakların Türkiye sevgisi nedir arkadaş?..

  Boşnakların Türkiye sevgisi nedir arkadaş?..

  Yazar

 • İkinci üniversite için son başvuru 17 Ekim'de /

  İkinci üniversite için son başvuru 17 Ekim'de

  Üniversite öğrencisi veya mezunsanız ikincisi sınavsız. 400 bin kişi Açıköğretim Fakütesi'nde bunu yapıyor. Son başvuru 17 Ekim'de

 • TEOG sınav tarihleri değişti /

  TEOG sınav tarihleri değişti

  Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Uygulaması kapsamında gerçekleştirilecek olan 2014-2015 öğretim yılı birinci dönem ortak sınavların tarihi, 27-28 Kasım 2014 yerine 26 - 27 Kasım 2014'de yapılacak.

 • CIA Başkanı Hakan Fidan'ı tebrik etti /

  CIA Başkanı Hakan Fidan'ı tebrik etti

  IŞİD’in elindeki 46 Türk vatandaşının 101 gün sonra başarılı bir operasyonla kurtarılması üzerine CIA Başkanı John Brennan'ın MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı arayıp tebrik ettiği ortaya çıktı.

 • 3 kuruma 1465 kişi alınacak /

  3 kuruma 1465 kişi alınacak

  KYK, Orman Genel Müdürlüğü ve Göç Genel Müdürlüğü memur ve işçi statüsünde çok sayıda personel alımı yapacak

 • Geleceğin bisikletleri /

  Geleceğin bisikletleri

  Hızla gelişen teknolojiyle birlikte çevreye daha duyarlı olan elektrikli ve hibrit otomobiller hızla yayılmaya devam ederken, ulaşımın çevre için en ideal aracı olarak görülen bisikletler de teknolojiye ayak uydurmaya başladı.

 • Gözlük seçmenin incelikleri /

  Gözlük seçmenin incelikleri

  Gözlük seçiminde sadece estetik görünüme önem vermeyin. Dikkat etmeniz gereken diğer önemli noktalar da göz sağlığınız için oldukça önemli.

 • 100 bin kişi IŞİD'den kaçtı /

  100 bin kişi IŞİD'den kaçtı

  Suriye'deki çatışmalardan kaçanlar Türkiye'ye gelmeye devam ediyor. AFAD Başkanı Fuat Oktay, sığınmacıların 100 bini bulduğunu açıkladı.

 • Çözüm sürecine yeni atama /

  Çözüm sürecine yeni atama

  Ulvi Saran'ın görevini bırakmasının ardından İçişleri Bakanlığı Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'na MİT Müsteşar Yardımcısı Muhammed Dervişoğlu atandı.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js