Mardin Valisi Mustafa Yaman kimdir?

Mardin Valisi Mustafa Yaman Kimdir? Mardin Büyükşehir Beldiye'sine kayyum olarak atanan Mustafa Yaman nerelidir ? Mustafa Yaman hangi görevlerde bulunmuştur?

DÜNYA .
mardin valisi mustafa yaman kimdir?

Mustafa Yaman 1961 Yılında Çorum Osmancık'ta dünyaya gelmiştir. İlkokul, Orta ve Lise öğrenimini memleketi Osmancık 'ta tamamlayan Yaman, 1985 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu ve Avukatlık stajını bitirdi. 

1986 Yılında Kütahya ilinde Kaymakam adayı olarak meslek hayatına başlayan Yaman, Bilgi ve görgü arttırma maksadıyla 1 sene Belçika'da kalmıştır.

Kaymakam adaylığı stajı dönemi sırasında Ürgüp Kaymakam Vekilliği görevinde bulunmuş, Kura ile Almus Kaymakamlığı'na başlamış, Sonrasında Mazgirt, Delice, Beypazarı ve Niksar İlçelerinde kaymakamlık yapmıştır.

İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatına Hukuk Müşaviri olarak görev yaptı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdür Yardımcılığı, Personel Genel Müdür Yardımcılığı, Personel Genel Müdürlüğü, Tunceli Valiliği, Giresun Valiliği ve Kırklareli Valiliği görevlerinde bulundu.

Mustafa Yaman 16.09.2014 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlanan 15.09.2014 tarih ve 6780 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından onaylanan Valiler Kararnamesiyle Balıkesir Valiliği görevine atandı.

1 Haziran 2016 tarihinde yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Mardin Valiliği görevine atanmıştır.

17 Kasım 2016 tarihinde İçişleri Bakanlığı'nca Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk görevden alınmış ve Maardin Valisi Mustafa Yaman Mardin Büyükşehir Belediyesi'ne Başkan vekili olarak atanmıştır.

Avukat Gülseren Hanımla Evli Olan Vali Yaman, 1 Çocuk babasıdır.-kamupersoneli.net-on5yirmi5

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Mardin Valisi Mustafa Yaman kimdir?

Yorumlar

bu kişi hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Portreler

bunlar da ilgi çekebilir Portre Anasayfa
Hayim Nahum kimdir?
Kişiler

Hayim Nahum kimdir?

Rıza Nur'un hatıralarında Lozan görüşmelerinde İnönü'yü kandırarmakla suçladığı Hayim Nahum kimdir?

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz


paykasa

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.