Gençler cep telefonunu 'arkadaş' olarak görüyor
Cep Telefonu

Gençler cep telefonunu 'arkadaş' olarak görüyor

Üniversitede okuyan gençlerin cep telefonunu nasıl algıladığını ortaya çıkarmak amacıyla yapılan araştırmada, "Cep telefonu bir insan olsaydı yakınlık derecesi ne olurdu?" sorusuna katılımcıların yaklaşık yarısı "arkadaş" yanıtını verdi.

+ En Yeniler

Bilgisayarlardaki yeni tehdit: Statinko
Bilgisayar

Bilgisayarlardaki yeni tehdit: Statinko

Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, şu ana kadar yarım milyon kullanıcıyı etkileyen yeni bir tehdidi ortaya çıkardı. İyi gizlenen, kullanıcıları sahte torrent sitelerinden korsan yazılım indirmeye yönlendiren ve son beş yıldır tespitlerden kaçmayı başaran bu zararlı yazılımın adı Statinko.

UBER’e İBB'den rakip geldi: iTaksi
Otomobil

UBER’e İBB'den rakip geldi: iTaksi

Geçtiğimiz aylarda tanıtımı yapılan iTaksi uygulamasıyla ilgili olarak “Taksicilik bitecek” tartışmalarına son noktayı İstanbul Taksiciler Esnaf Odası koydu. Odadan yapılan açıklamada, “Korsan taksicilere, gaspçılara karşı yapılan sistem taksiciliği bitirmeyecek aksine taksi şoförüne itibar kazandıracak. Sisteme dahil olan taksi şoförleri kredi kartı ödemesini kabul etmeyebilir. Şoförün elde edeceği gelir, aynı akşam hesabına yatacak” denildi.

Öne Çıkanlar

Para transferinde Twitter dönemi
İnternet

Para transferinde Twitter dönemi

Mikro blog Twitter üzerinden para gönderme servisi kullanıma sunuluyor. Bir Fransız bankası ile işbirliği yapan şirket, Twitter mesajları ile para gönderme hizmeti vermeye hazırlanıyor.

.


Bugün Çok Okunanlar

BİLİM-TEKNOLOJİ bölümündeki diğer sayfalarımız

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.