Suriye, İsrail F-16'sını düşürdü

Yazıcı Görünümü 3/21/2019 4:34:23 PM -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/dunya/olaylar/223156/suriye-israil-f-16sini-dusurdu.html

İsrail yine Suriye'ye hava saldırısı düzenledi ve Suriye'de İran IHA'sı düşürdü. Ancak Suriye hava savunma sistemleri İsrail uçaklarını vurdu. İsrail'in kuzeyinde düşen İsrail F-16'sından pilotlar yaralı kurtuldu.


Suriye, İsrail F-16'sını düşürdü

Suriye'nin devlet televizyonundan yapılan açıklamada, "Hava savunma sistemimiz İsrail uçağını düşürdü" denildi. Pilotlar, İsrail'in kuzeyinde düşen uçaktan yaralı olarak kurtuldu.

İsrail ordusunun Suriye'de İran'a ait bir insansız hava aracını düşürdüğünü duyurmasının ardından Suriye tarafından fırlatılan füzenin bir İsrail F-16'sını düşürdüğü, pilotların düşen uçaktan yaralı olarak kurtulduğu haberleri geldi.

ŞAM: ÜSLERİMİZE SALDIRI

Suriye'den yapılan resmi açıklamada, hava savunma sisteminin daha fazla uçağı düşürdüğü ve İsrail'in ülkedeki bir askeri üsse taarruza geçmesi nedeniyle uçakların vurulduğu kaydedildi.

İsrail medyası, ülkenin kuzeyine düşen uçaktan pilotların yaralı halde kurtarıldığını ve helikopterle taşındığını belirtti.

Suriye tarafından fırlatılan füzeler, İsrail'in kuzeyinde kırmızı alarm sirenlerin çalmasına yol açtı. Sirenlerin çaldığı ilk yer, Golan Tepeleri'ndeki Beyt Şean oldu, ardından diğer yerlerde siren sesleri duyuldu.

IsrailSuriyeIranHava saldırısıIsrail f-16

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Suriye, İsrail F-16'sını düşürdü mobil ekran
Modern sayfa : Suriye, İsrail F-16'sını düşürdü
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/223156